Поврзете се со нас

Светски првенства

Младинките загубија од Кина во последниот меч на СП

Објавено

на

Foto:facebook.com/rfmofficial

Женската младинска репрезентација на Македонија доживеа пораз од Кина со 25:23 во последниот меч на Светското првенство во Скопје.

Ова значеше дека нашата селекција го завршува шампионатот на 16 место. Гостинките од Кина клучната предност ја направија во вториот дел кога одиграа подобро на двете страни од теренот од избраничките на Јанев.

Севкупно Македонија на СП одигра седум натпревари на кои забележа две победи против САД и Ангола.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни