Поврзете се со нас

Репрезентација

Младинците загубија од Црна Гора на првиот тест во Подгорица

Објавено

на

foto: kfsm.mk

Македонската кошаркарска репрезентација до 20 години доживеа пораз од Црна Гора од 66:55 на првиот тест во Подгорица.

Избраниците на селекторот Смилковски имаа добри и лоши минути на овој дуел, но се боревме низ целиот натпревар што е позитивно за прва контрола во овие подготовки за Европското првенство-Дивизијата „А“ во Гдиња.

Најефикасен наш играч беше Стојаноски со 15 кошеви, а двоцифрен беше уште Бошалески со 11 кошеви.

Овие селекции ќе ги одмерат силите и утре од 18 часот во салата „Воцо“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни