Поврзете се со нас

Репрезентација

Младинците не ги користеа шансите, па загубија на гостувањето кај БиХ (Видео)

Објавено

на

Foto:ffm.mk

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година не успеа да го повтори резултатот од гостувањето кај Полска и денеска е поразена од младинците на Босна и Херцеговина (2:1).

Избраниците на селекторот Драги Канатларовски одиграа уште еден пријателски натпревар и тоа на теренот на ФК Игман во Коњиќ, а домашната селекција максимално го искористила фактот што македонските фудбалери не искористиле многу добри шанси пред голот на противникот.

БиХ поведе во 10. минута преку Јагањац, а тој резултат останал до крајот на полувремето, за Бристриќ да го зголеми водството на домашната селекција во 72. минута.

Македонија единствениот гол го постигнала во судиското надополнување и тоа преку Фетаи, со што се поставени конечните 2:1.

Пред неколку дена, Македонија со истиот резултат 2:1 ја изненади Полска на гостински терен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни