Поврзете се со нас

Германија

Младата норвешка гол машина: Сите десет погодоци на Халанд за Дортмунд во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Ерлинг Халанд е една од младите фудбалски ѕвезди пред која е светла иднина, а тоа го потврдува изминативе месеци во дресот на Борусија Дортмунд.

Тој блескаше во австриски РБ Салцбург за да таа страшна форма од почетокот на оваа година ја пренесе во Дортмунд. Имено тој веќе има дадено 10 голови во вториот дел од шампионатот во Бундеслигата што е повеќе од било кој играч во ова натпреварување.

За ова му беа потребни само 541 минута, па во продолжение погледнете ги сите мајстории на Норвежанецот кои дресот на „милионерите“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни