Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Митревски запиша четири одбрани против ГОГ Гудме (ВИДЕО)

Објавено

на

Порто на нашиот Никола Митревски го претрпе и деветтиот пораз во десеттиот натпревар во Лигата на шампионите.

Португалскиот великан му пружи силен отпор на ГОГ Гудме, но сепак на крајот мораше да му честита на минималната победа од 34-33. Со ова Порто остана единствена екипа која оваа календарска година ќе ја заврши без триумф во елитното натпреварување, односно сега следа пауза до месец февруари.

Митревски го заврши овој меч со 4 одбрани. Олсен со 10 гола беше прв стрелец кај домаќините, додека Фернадеш ја преводеше листата кај поразените со 6 погодоци.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни