Поврзете се со нас

Свет

Митревски со емотивна порака до соиграчот кој се бори за живот: Сега треба да ја направиш најважната одбрана во животот (ФОТО)

Објавено

на

blank

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски испрати емотивна порака до својот брат, клупски колега од Порто, Алфредо Кинтана кој се бори за својот живот откако вчера доживеа срцев удар на тренингот на неговата екипа.

Состојбата на Кинтана е крајно сериозна, па многумина од ракоментниот свет испраѓаат пораки со надеж дека репрезентативецот на Португалија ќе ја добие оваа битка.

-Форца Кинтата. Направи уште една одбрана како секогаш, најважната одбрана во животот, -напиша Митревски кој заедно со Кинтана се главни на голот на најдобриот португалски состав.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни