Поврзете се со нас

Свет

Митревски со емотивна објава му испрати последен поздрав на Кинтана (Фото)

Објавено

на

blank

Никола Митревски беше само еден од многуте кои се молеа за здравејто на Алфредо Кинтана во изминатите неколку дена, но како и сите други, така и македонскиот репрезентативец денеска ја дозна веста која никој не сакаше да ја слушне.

Голманот на Порто почина на 32-годишна возраст по неполни пет дена борба на интензивна нега, откако во понеделникот претрпе срцев удар на тренингот со своите соиграчи, меѓу кои и нашиот репрезентативец.

Митревски како најблизок соиграч на Кинатана со оглед на комуникацијата која ја имаа како голмани сигурно претрпува тешки и стресни моменти, за што говори и емотивната порака која ја објави со проследена заедничка слика со Кинтана.

– Почивај во мир Гранде Кинтана. Ти благодарам за се….. Довидување засекогаш… Вечен број „1“ Кинтана!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни