Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Митревски и Порто го срушија лидерот Кјелце

Објавено

на

Порто на нашиот репрезентативец Никола Митревски направи изненадување и славеше над Кјелце со 29-27 во групата Б во Лигата на шампионите.

Гостите кои се лидери во оваа конкуренција важеа за големи фаворити, но најдобриот португалски состав одигра на високо ниво, покажа знаење, умешност, голема борбеност и се избори за славје против составот кој годинава ќе се обиде да го нападне европскиот трон.

Круз со седум погодоци беше прв стрелец, Митревски пак на голот забележа пет интервенции.

Порто со 7 бода е на 7 позиција на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни