Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Митревски и Порто дојдоа до првиот бод во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Порто на нашиот Никола Митревски дојде до првиот бод во оваа сезона во Лигата на шампионите и тоа во дуелот со бундеслигашот Магдебург.

Во дуел кој донесе многу борба, возбудувања, драма на крајот конечниот резултат гласеше 31-31. Двете екипо поделија по едно полувреме, првото мина во знакот на гостите со 16-12, второто пак им припадна на домаќините со 19-15.

Митревски забележа три одбрани на овој меч исто како и неговиот колега Франдсен. Итуриза со седум голови беше прв стрелец кај Порто, додека исто толку на спротивната страна даде Магнусон.

Наредното коло за Никола и компанија носи дуел со ПСЖ на Раул Гонзалес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни