Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Митревски блескаше и му ја донесе првата победа на Порто во ЛШ (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Никола Митревски со фантастична партија беше еден од креаторите на првата сезонска победа на Порто во Лигата на шампионите.

Португалскиот претставник беше подобар од Динамо Букурешт со 32-23 во средба во која го надигра противникот во двете полувремиња (14-13, 18-10). Митревски беше во елемент и забележа 12 интервенции или поточно имаше 41.38 проценти на одбранети удари.

Кога на ова ќе се додаде дека Кристенсен и Турин дадоа по седум голови тогаш станува јасно зошто Порто стигна до првото славје во елитното натпреварување.

Во следното коло Порто игра со ППД Загреб.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни