Мисијата е исполнета, „пукна“ шампањското: Славјето на играчите на Интер по пласманот во ЛШ (Видео)

inter

Екипата на Интер на драматичен начин и со пресврт во завршницата дојдоа до победа на гостувањето кај Лацио со 3-2 и на тој начин обезбедија пласман во Лигата на шамионите.

Последен пат „нероаурите“ играат во елитното натпреварување во сезоната 2011/2012, па овој резултат донесе големо славје и задоволство како кај играчите така и кај управата на клубот од Милано. Еве како се славеше во соблекувалната каде капитенот Икарди го отвори шампањското.

Facebook Коментари