Поврзете се со нас

Свет

Миркуловски испрати порака: Спортот останува вистинскиот баланс во овие тешки времиња, чувајте се…

Објавено

на

Поранешниот македонски репрезентативец и сегашен член на Вецлар, Филип Миркуловски испрати јасна порака преку Инстаграм профилот на неговиот клуб.

Капитенот на Вецлар посочи дека спортот останува вистински баланс и во овие тешки времиња и пандемијата со коронавирусот, но и дека фановите треба да внимаваат и да се чуваат.

-Спортот останува вистинскиот баланс дури и во овие тешки времиња. Чувајте се ментално и физичко, излезете здрави од кризата со коронавирусот, -порача популарниот Жути.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни