Миркуловски им испрати порака на младинците по шестото место на СП во Алжир

mk

Младата македонска репрезентација до 21 година денеска со поразот од Унгарија со 26-22 го заврши настапот на ракометниот мундијал во Алжир и тоа на шестата позиција.

Тоа е историски пласман на една наша репрезентација, репрезентација која уште може да наредува, да расте и да не радува во иднина и на сениорско ниво. По овој настап на социјалните мрежи се огласи и искусниот Филип Миркуловски кој им испрати јасна порака на Телески, Кузмановски, Нелоски, Велковски, Арсеновски, Томовски…

Facebook Коментари