Поврзете се со нас

Македонија

Мирковски останува во Куманово и во наредната сезона

Објавено

на

Екипата на Куманово и во наредната сезона ќе биде предводена од македонскиот стратег Владимир Мирковски.

Кумановци ја информираа јавноста дека се задоволни од резултатите кои Мирковски ги оствари со екипата која ја презема во текот на оваа сезона. Овој тим се соочи со финансиските проблеми во актуелнава кампања, но Владимир го задржа тимот во првата лига, па ќе го води истиот и во натпреварувачката 2022/2023.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни