Поврзете се со нас

Боречки спортови

Мирко Кро Кап патосираше јапонски новинар кој сакаше да се одбрани од неговиот удар (Видео)

Објавено

на

Мирко Филиповиќ Кро Кап е многу познат и популарен во Јапонија поради големиот број борби кои ги имаше во оваа земја, а легендарниот ММА борец сега направи и оригинална најава за осминафиналето кое следи подоцна на програмата на Светското првенство.

Јапонската телевизија „Нипон“ пристигнала во салата на Кро Кап за да направи интервју по повод нокаут мечот меѓу „самураите“ и „коцкестите“, но еден од новинарите успеал да го изнервира Мирко поради тоа што не ги соблекол патиките.

Во видеото кое брзо стана вирално на социјалните мрежи, новинарот самостојно побарал да одбрани удар на Кро Кап со помош на фокусер, но цела ситуација е уште покомична поради најавата на Мирко.

– После разговорот, новинарот ме замоли да удрам во фокусерот кој тој ќе го држи. Верувајте ми, ќе биде исто како да нема фокусер….

– Секако, би го удрил послабо, но ако обрнете внимание, господинот носи патики. Тоа е прв пат некој да ми влезе во салата со патики. Имам и јас, но ова се патики за во сала. Тој дојде со валкани патики, па малку ќе го зашрафиме со удар. Не сум сигурен дека ќе биде расположен за мечот…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни