Поврзете се со нас

Балкан

Мирко Ивановски повторно ќе игра во Романија

Објавено

на

Македонскиот интернационалец, Мирко Ивановски договори нов ангажман и во иднина ќе го гледаме во славниот романски клуб Динамо Букурешт.

Ивановски во изминативе две години беше дел од унгарски Диосѓер и на 50 натпревари даде 9 погодоци. Романија за битолчанецот е позната средина за тоа што во минатото го носеше дресот на Астра и Клуж.

Мирко има 31 година и во досегашното патување освен во споменатите клубови настапуваше уште за Македонија ЃП, Славија Прага, Арка, Видеото, турски Болуспор како и хрватиските тимови Славен Белупо и Хајдук Сплит.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни