Поврзете се со нас

Свет

Миовски промовиран во МТК: Ова е голем чекор во кариерата, мојата цел е да дадам 15 голови во новата сезона (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонскиот напаѓач, Бојан Миовски ја имаше својата промоција во новата средина во екипата на МТК Будимпешта.

Тој од Ренова премина во МТК и се надева дека ќе ги оправда очекувањата и ќе донесе многу радости на клубот.

-МТК е голем клуб, потписот за нив е голем чекор во мојата кариера. Најдобра се снаоѓам во шпицот на нападот, но можам да одговорам и на повеќе позиции. Се надевам дека ќе постигнам барем 15 гола во новата сезона, сакам да се пласираме во Топ 4, -порача Миовски за кого ова е втора авантира надвор од нашите граници со оглед на тоа што одредно време мина во Карабах од Азербејџан.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни