Поврзете се со нас

Шпанија

Милитао бираше меѓу соиграчите: Тој треба да ја освои „Златната топка“…

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Едер Милитао долго време беше повреден и сега полека се обидува да фати ритам, влезе во форма по принудната пауза.

Меѓутоа повредите се составен дел од спортот, па тоа сега е зад Бразилецот кој ќе може максимално да се посвети на обврските кои следуваат во наредниот период.

Нема уште многу до крајот на сезоната, но тој е располагање и тоа е доволно за тренерот Карло Анчелоти како и за комплетната екипа.

Токму Бразилецот доби едно интересно прашање во кое мора да биде меѓу соиграчите Винисус Жуниор и Џуд Белингем, а во прашање е „Златната топка“.

-Кој да ја освои? Двајцата, ама за мене Винисиус е најдобар. Ако продолжи да прави вакви работи, за брзо време тоа ќе се реализира, -порача дефанзивецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни