Милиќ наполни 5 години во Вардар, а запиша 27 години позади неговото име (Фото)

strahinja-divi

Вардаровиот голман Страхиња Милиќ денеска наполни 27 години и прослави 5 години во дресот на Вардар. Милиќ ја започна кариерата во ракометниот клуб Партизан и потоа продолжи во редовите на дански Сликеборг, па за да во 2010 година се врати повторно таму каде што ја започна кариерата во српски Партизан. Клучна година во неговата кариера е 2012 година кога потпиша за ,,црвено-црните” и оттогаш реди успеси со Вардарци.

A post shared by Strahinja Milic (@jumbonja) on

Facebook Коментари