Поврзете се со нас

Европски првенства

Милевски со порака од соблекувалната: Ме радува тоа што не се радувате на бод со Англија, ова ќе не води напред (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонија и оддолеа на уште една голема фудбалска велесила на националната арена „Тодор Проески“, поточно по Италија во Скопје не победи ниту селекцијата на Англија (1-1).

„Црвено-жолтите“ одиграа максимално ангажирано, посветено, борбено низ сите 90 минути и се изборија за бод против една од најсилите репрезентации на светот.  Ние водевме по првото полувреме со погодокот на Барди, во вториот дел автогол си постигна Атанасов, па селекторот Боби Милевски беше многу задоволен од прикажаното, но и тоа што момците не радуваат на ова реми и од соблекувалната одржа еден говор.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни