Поврзете се со нас

Репрезентација

Милевски ја стокми тактиката, Македонија е подготвена за битка со Ерменија (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Објавено

на

Македонската сениорска фудбалска репрезентација утре го продолжува квалификацискиот циклус за Светското првенство и тоа со средбата против Ерменија на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје.

Ова ќе биде средба на која ќе дебитира нашиот нов предводник Благоја „Боби“ Милевски кој на оваа функција го наследни Игор Ангеловски. Милевски ја стокми тактиката и останува утре неговите избраници истата да ја спроведат на дела.

„Црвено-жолтите“ вечерва го одработија официјалниот тренинг пред утрешниот натпревар кој започнува од 20:45 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни