Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Милер повторно погоди, Баерн води против Барселона (ВИДЕО)

Објавено

на

Томас Милер едноставно обожава да игра против Барселона, а тоа го потврди и вечерва каде одново ја затресе мрежата на шпанскиот прволигаш.

Баерн Минхен води со 1-0 со голот на Милер кој го даде во 33 минута, погодок при кој имаше помош од несреќниот Гарсија кого топката го удри при што се смени правецот и заврши зад голманот Тер Штеген.

Инаку ова за Томас е седми погодок во шестата пресметка против каталонците во елитното натпреварување.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни