Поврзете се со нас

Германија

Милер испиша историја со Баерн, капитенот Нојер му врачи пригоден подарок (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBayernEN

Баерн Минхен славеше на денешниот меч против Борусија Менхенгадбах и со тоа продолжи да држи чекор со Баер Леверкузен во борбата за пехарот во Бундеслигата.

Денешното славје донесе и еден специјален момент и тоа за искусниот Томас Милер за кого ова беше 500. победа во дресот на „баварците“.

Досега ниту еден играч немал ваков учинок за германскиот великан, па капитенот Мануел Нојер му врачи и пригоден подарок за напаѓачот за овој резултат.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни