Поврзете се со нас

Италија

Милан заработи пари од трендот „Оливие Жиру“ (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Трендот наречен „Оливие Жиру“ е хит број еден меѓу „росонерите“ и причина за тоа е улогата која ја имаше Французинот на последниот натпревар во Серија А, на кој во завршницата принудно заврши на голот.

Искусниот француски голгетер го замени Мајк Мењан кој заработи исклучување и ги облече неговите ракавици, а во 104-та минута режираше и клучна интервенција со која ја одбрани победата на Милан.

Фановите на Милан останаа импресионирани од храброста и пожртвуваноста на својот напаѓач, но трендот станува уште попопуларен и поради активостите на самиот клуб.

Милан вчера објави дека има четврт голман во својот прв тим и го смести Жиру во полето кое се претставени чуварите на мрежата, но понуди за продажба и голмански дрес со негово име.

Неколку часа после овој потег, дресовите биле целосно распоредадени, што само говори какво влијание имеше Оливие со својата кратка голманска авантура.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни