Поврзете се со нас

Италија

Милан официјално го засили средниот ред со Мејте

Објавено

на

blank

Актуелниот лидер во Серија А, екипата на Милан, во вториот дел од сезоната ќе биде посилна за Суајихо Мејте.

Вечерва клубот официјално го претстави Французинот за свое засилување, а Мејте доаѓа од Торино како позајмен играч, со опција неговиот договор да биде откупен по крајот на сезоната.

Мејте потекнува од младинската академија на Оксер, а пред да дојде во Италија настапуваше и за Лил, Монако, Бордо и белгиски Цулте Варегем.

Беше член на Торино од 2018 година, а сега реши да го прифати новиот предизвик, со што ќе се обиде да му помогне на Милан да стигне до шампионската титула во Серија А.

Мејте ќе го носи дресот со број 18 во редовите на Милан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни