Поврзете се со нас

Италија

Милан ја „шутна“ и десната рака на Малдини (Фото)

Објавено

на

Foto:twitter.com/acmilan

Милан вчера ја потврди веста која стана топ тема во Италија во изминатите 48 часа, односно соопшти дека ја прекинува соработката со легендарниот Паоло Малдини кој последниот работен ден го имаше на 5-ти јуни.

„Росонерите“ донесоа навистина шокантна одлука и се разделија со човекот кој беше одговорен за трансфер политиката на клубот, но после техничкиот директор, сега дојде ред и на неговиот помошник.

Рики Масара беше десна рака на Малдини во изминатиот период и заедно со Паоло ги решаваа сите најважни прашања во првиот тим, а токму тие двајца го натераа Рафаел Леао да стави потпис на нов договор.

Неполни десет дена по оваа важна вест, Малдини и Масара повеќе не се дел од клубот, но ако Милан не беше расположен за зборови во соопштението за Малдини, сега е уште пооскуден во објавата за Масара.

– Милан соопштува дека Фредрик Масара ја завршува својата улога во клубот. Милан како клуб му се заблагодарува на Рики за неговиот придонес при растот на клубот за времето кое го мина со нас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни