Поврзете се со нас

Лига Европа

Милан и Лестер се фаворити на „Сан Сиро и „Кинг Пауер“, обложувалниците нудат добра „нула“ во Хрватска

Објавено

на

blank

Беукмејкерите стандардно очекуваат доста голови на натпреварите во Лигата на Европа каде тимовите играат доста поофанзивно и порастеретено, но за вечерва, прогнозите се дека фаворитите ќе си ја завршат својата задача за да се пласираат во наредната нокаут рунда во второто по ранг натпреварување.

Лестер одигра 0:0 на првиот натпревар во Чешка против Спартак Прага, а вечерва за очекување е да ја оправда улогата на фаворит и да покаже класа во дуелот со гостинскиот тим кој пристигнува на „Кинг Пауер“. Коефициентот за победа на „лисиците“ е 1.47.

Динамо Загреб на првиот натпревар во Русија успеа да го победи Краснодар со 2:3 и со одлична предност ќе го стартува натпреварот на „Максимир“, но со оглед на тоа што домашниот тим сигурно ќе игра на резултат со оглед на поволниот расплет од првиот дуел, обложувалниците сметаат дека вреди да се испроба „нула“ во Хрватска. Коефицинетот за реми на реванш дуелот меѓу Динамо Загреб и Краснодар е 3.68

Од денешните натпревари во Лигата на Европа во вечерниот термин од 21:00 часот, убедливо најголем фаворит е Милан, тим кој сите веруваат дека ќе ја оправда ваквата улога против Црвена Звезда.

Милан оствари два лоши резултати во домашното првенство, па затоа обложувалниците навестуваат лесна победа на „росонерите“ за која добивате коефициент 1.43

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни