Поврзете се со нас

Италија

Милан доби катастрофални вести за играчот кој се повреди против Наполи

Објавено

на

foto:twitter.com/lnstantFoot

Милан не успеа да слави победа во пресметката со Наполи иако ги имаше сите предуслови за тоа по одличното прво полувреме во кое избори предност од 2-0, но по паузата домаќините комплетно се вратија во игра и се изборија за реми (2-2).

Ова воедно беше дуел на кој „росонерите“ одново загубија играчи поради повреда, а еден од нив е Пјер Калулу кој мораше да биде заменет во раната фаза од Марко Пелегрино, играч кој пак во самиот финиш се пожали на болки и поткривнувајќи го напушти теренот.

Лоши се вестите кога е во прашање Калулу ако се потврдат информациите на „Газета Дело Спорт“ кои велат дека Французинот по се изгледа ќе мора да оди под нож, да му биде напревена операција во Финска по што ќе следи пауза од најмалку четири месеци.

Голем број е ова за калчолигашот и тренерот Пиоли кој не може да смета ниту на Кјаер, но и на Пелегрино кој по се изгледа има фрактура на левата нога и ќе може да се врати дури во последниот месец од оваа година.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни