Микс на ватерполо и фудбал: Мајсторија на играч на Партизан за овации во Сплит (Видео)

vaterpolo-partizan

Натпреварот од регионалната ватерполо лига меѓу Јадран и Партизан немаше посебно резултатско значење, но донесе еден уникатен погодок во режија на гостински играч.

Се работи за грузискиот ватерполист Давид Кикалешвили кој успеа да направи атракција асистирајќи си самиот со нога и постигнувајќи гол за овации од ватерполо фановите во Сплит.

Facebook Коментари