Поврзете се со нас

Италија

Михајловиќ со предупредување до Јувентус: И Калјари требаше да загуби од Милан…

Објавено

на

Синиша Михајловиќ освои бод со Болоња на гостувањето кај Верона во претпоследното коло од Серија А, па сега ќе го подготвува својот тим за последната средба на која Јувентус мора да оди на победа.

Болоња нема посебен императив во однос на пласманот, но ќе се обиде да му ги поремети сметките на фаворитот.

– На хартија, немаме никакви шанси, но ќе видиме што ќе се случи.

– Изгледаше дека Кајлари нема никакви шанси против Милан, но фудбалот е интересен бидејќи тешко може да го предвидите епилогот на натпреварите.

– Очекувам искусен судија како Валери или Џакомели, периодов ни судеа повеќе дебитанти кои направија многу грешки, – изјавил српскиот стручњак.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни