Мичи Батшуаи го ,,изгоре” Твитер: Го прогласија за геј, а тој на ,,културен” начин им врати (Фото)

Michy Batshuayi

Белгискиот репрезентативец и фудбалер на Челзи, Мичи Батшуаи реагираше на гласините дека е хомосексуалец.

Приказната започна со Твитер каде пишуваше дека овој фудбалер ќе биде првиот геј во Премиерлигата, кој ќе излезе пред јавноста и ќе ја признае својата хомосексуалност. Дури пишуваше и дека неговите соиграчи од Челси знаеле за целата работа и му дале поддршка. Но, за брзо време реагираше и фудбалерот, кој на социјалните мрежи напиша:

– Брат, дури и мајка ти знае дека тоа не е точно, – напиша Батшуаи и успеа да собере 130 лајкови за пола ден.

 

Facebook Коментари