Поврзете се со нас

Италија

Мхитарјан: Мораме да го победиме Наполи по секоја цена

Објавено

на

Екипата на Интер почна да се подготвува за тоа што следува по завршувањето на Светското првенство, а првиот предизвик за „нероаѕурите“ е пресметката со Наполи.

Клубот од Милано имаа 11 бода помалку од лидерот на табелата, негатива која е голема и која Интер ќе мора да ја намали ако сака докрај да се бори за Скудетото. Свесен за тоа е Хенрик Мхитарјан кој порача дека тие како тим едноставно мора да го добијат тој дуел на „Џузепе Меаца“.

-Мора да се подготвиме добро и силно да започнеме. Знаеме дека првиот натпревар против Наполи е многу важен, мора да направиме се за да го добиеме. Ако успееме, ќе останеме во борбата за првите места.

-Рано е да се зборува за овој предизвик, но имаме се во нашите глави, знаеме колку е важно. Мораме да направиме сè за да го триумфираме на тој меч и потоа оние кои следуваат. Мојата цел за 2023 година е да освојувам трофеи со Интер, -порача Ерменецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни