Поврзете се со нас

СЕХА лига

Металург го има еден од најдобрите цепелини во СЕХА лигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Додека СЕХА лигата е во прекин и се уште се чека официјална информација за тоа кога ќе може да се комплетира сезоната 2019/2020, медиа тимот на регионалното натпреварување излезе со уште една интересна видео компилација во која ги одбработува најдобрите цепелини.

Во изборот на оние на најдобри соработки, атракции на теренот се најде и онаа на Металург од 2019 година од средбата против Железничар, акција во која учествуваа Димитар Димитриоски и Мартин Серафимов. Уживајте во овие мајстории!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни