Меси во елемент-не ги штеди ниту своите: Ја зема топката од половина терен, се прошета низ одбраната, па заврши во свој стил (Видео)

mesi

Лионел Меси е играч кој одбележува една ера, играч кој постојано воодушува и изнудува аплаузи и овации од сите љубители на фудбалот.

Меѓутоа Аргентинецот не е само така добар и опасен само на официјалните натпревари, а тоа досега го имаат посочени и потенцирано некои негови соиграчи. Еден доказ за тоа тврдење е оваа мајсторија на фудбалерот на Барселона на тренингот на аргентинската репрезентација каде во свој стил тргна од средината на теренот, ги реши противниците и ја заврши соло акцијата.

Инаку Аргентина во овој период ќе одигра пријателски средби против Италија и Шпанија.

Facebook Коментари