Поврзете се со нас

Свет

Меси тргна да потпишува автограм среде натпревар, обезбедувањето за малку ќе го „собереше“ (ВИДЕО)

Објавено

на

Лионел Меси имаше уште една одлична епизода во дресот на аргеннтинската репрезентација на која со два гола и помогна да слави над Јамајка (3-0).

Асот на ПСЖ влезе во второто полувреме, но тоа не му пречеше да даде два мајсторски погодоци и со тоа стави точка на сите дилеми околу победникот ако воопшто истите постоеа на дуелот кој се одигра на „Ред Бул Арена“.

Меси со два мајсторски гола ја потврди победата на Аргентина (ВИДЕО)

И на овој меч навивачите се обидоа да бидат што поблиску до Меси, да добијат спомена, па така еден влета на теренот по голот за водство од 2-0 и побара од напаѓачот да му се потпише на грбот.

Лео тргна тоа да го прави, но во меѓувреме стигна обезбедувањето кое за малку ќе го собереше и Аргентинецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни