Меси со два мајсторски гола ја потврди победата на Аргентина (ВИДЕО)

Аргентина ја продолжи одличната серија на резултати и славеше со 3-0 во пријателската средба против Јамајка. Селекторот Лионел Скалони го измеша составот за овој дуел или поточно кога е во прашање почетната постава, ама тоа не се покажа како проблем за „гаучосите“ да го потврдат статусот на фаворити. Хулијан Алварез погоди за предност на Аргентина … Продолжи со читање Меси со два мајсторски гола ја потврди победата на Аргентина (ВИДЕО)