Меси се врати во акција и со мајсторија го насамари Тер Штеген (Видео)

mesi-trening-bib

Лионел Меси отпатува со тимот на Барселона за Милано, но сепак тренерот Ернесто Валверде не сакаше да ризикува со својата најголема ѕвезда и го поштеди од прерано враќање на терените по незгодната повредата која ја имаше на раката.

Капитенот на Барселона е подобар од ден во ден и веќе во полна пареа работи на тренинзите, а откако денеска се врати во акција на еден меч меѓу соиграчите, изрежира фудбалска магија во свој стил и го насамари Тер Штеген кој немаше одговор за мајсторијата на Аргентинецот.

Facebook Коментари