Поврзете се со нас

Свет

Меси: Се разбирам англиски, ама од срам не зборувам

Објавено

на

Foto:twitter.com/AFASeleccionEN

Лионел Меси веќе некое време е дел од Интер Мајами од МЛС лигата, поточно живее во Соединетите Американски Држави каде англискиот јазик му е повеќе од потребен.

Меѓутоа засега Меси се нема јавно појавено и да говори на англиски, па токму поради тоа за многумина беше интересна неговата појава во најавата за „Лоши момци“ каде изусти неколку зборови.

Смит за „актерот“ Меси: Кога ќе видите некој од светска класа…(ВИДЕО)

Капитенот на Аргентинците сега се отвори и посочи дека се разбира кога е во прашање англискиот јазик, ама од срам јавно не зборува, не го користи.

-Разбирам сè, или речиси сè на англиски јазик. Но, од срам не зборувам – но мислам дека всушност можам, -вели ветеранот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни