Меси се освежи и се појави со нов имиџ на тренингот на Барса (Фото)

mesi-brada

Играчите на Барселона денеска се вратија на тренинзите откако вчера добија слободен ден од страна на тренернот Ернесо Валверде, а враќањето на секојдневните обврски ни донесе еден новитет кога е во прашање најголемата ѕвезда на тимот.

Во последните неколку години, Меси често експериментираше со својот изглед, но она што стана препознатливо за него веќе извесно време беше долгата брада која се претвори во трејмарк на Аргентинецот. Сепак, Лео сега реши да се освежи и значително да ја скрати својата брада, па се врати на тренинзите во издание какво што го гледавме пред три или четири години.

mesi-bez-brada

Facebook Коментари