Меси покажа слика од адолесцентските денови со Антонела и стана вирален хит на Инстаграм (Фото)

mesi-antonela

Лионел Меси сите големи успеси во кариерата ги дели со своите соиграчи, но пред се со своето семејство од кое вели дека ги црпи сите мотивации за да продолжи на највисоко ниво во кариерата.

Покрај децата, најголема поддршка на Лео е неговата долгогодишна сопатничка Антонела Рокузо, а сега Меси одлучи на интересен начин да ја истакне љубовта кон својата сакана сопруга, прикажувајќи нивна непозната слика од адолесцентските денови со која го запали својот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

Los años pasan… 😛

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on

Facebook Коментари