Поврзете се со нас

Свет

Меси не играше, Интер Мајами повторно „заглави“ (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Интер Мајами игра многу тешко без Лионел Меси и уште една потврда за тоа добивме рано утрово каде избраниците на Тата Мартино не успеаа да пронајдат решение за Орландо Сити во пресметката во МЛС лигата.

Меси не беше во комбинација за овој дуел поради повреда, но гостите ги имаа на располагање сите останати големи имиња како Суарез, Бускетс и Алба, но тоа не беше доволно за да се оствари посакуваниот резултат.

Пресметката на Флорида заврши без победник и без голови, дуел во кој домашните играчи беа поконретни, упатија повеќе удари, ама ниту еден од нив не го најде патот до мрежата на гостите.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни