Меси испрати проектил во мрежата на Канзас и ја најави победата на Интер Мајами (Видео)

Лионел Меси испорача атрактивен гол на дуелот меѓу Канзас Сити и Интер Мајами и со својата реализација ги шокираше домашните фанови кои го соборија рекордот на стадионот „Ароухед“ во Канзас Сити. Речиси 73.000 фудбалски фанови го следеле во живо интересниот натпревар од МЛС, на кој гостите направија пресврт токму со голот на Меси, а на … Продолжи со читање Меси испрати проектил во мрежата на Канзас и ја најави победата на Интер Мајами (Видео)