Поврзете се со нас

Свет

Меси и Бекам имаа специјален вип гостин за финалето (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/InterMiamiCF

Лионел Меси тренираше во изминатите неколку дена и се чинеше дека ќе ризикува за финалето против Хјустон во Ју-Ес Опен купот, но на крајот Аргентинецот реши да го мине натпреварот на трибините.

Без најголемата ѕвезда во тимот, Интер Мајами загуби со 2:1 и остана без вториот Куп трофеј, а тоа доволно говори какво влијание има Лео врз своите соиграчи откако пристигна во Америка.

Кога е Меси на теренот, Интер Мајами не знае за пораз, но единствените два порази во последните два месеци пристигнаа само на натпреварите кога не играше Лео.

Резултатот донесе вистинско разочарување за сите познати лица во Интер Мајами, но сепак ова финале донесе и една легендарна фотографија која ни откри дека Бекси повикал вип гостин.

Зинедин Зидан бил присутен и во живо го гледал финалето, а тоа било добра прилика за да се овековечи моментот и на иста слика да ги видиме трите ѕвезди кои со години се заштитни лица на Адидас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни