Мертенс посочи кој дел од телото на сопругата најмногу ќе му недостасува и ги запали социјалните мрежи (Фото)

mertens-zena1

Дрис Мертенс секако ќе биде значајна алка во играта на Наполи и во новата натпреварувачка сезона, а во период кога со полна пареа започнаа подготовките на сите елитни клубови, белгискиот фудбалер излезе со една објава на социјалните мрежи која предизвика големо внимание кај фудбалските фанови.

Белгискиот репрезентативец во следниот период ќе биде во таканаречен карантин заедно со своите соиграчи, а покрај тоа што посочи колку многу ќе му недостасува неговата сопруга, нагласи и кој дел од телото посебно ќе му фали во следниот период….

mertens-zena

Facebook Коментари