Поврзете се со нас

Балкан

Мертенс го избра следниот клуб, вечерва пристигнува на новата дестинација

Објавено

на

Дрис Мертенс имаше повеќе понуди откако му истече договорот со Наполи, а на крајот решил да ја прифати веројатно финансиски најисплатливата.

Белгиецот ќе стане нов член на Галатасарај, дополнително зголемувајќи го квалитетот на турското првенство, каде сезонава трансфер направи и нашиот Езџан Алиоски.

Мертенс ќе настапува за ривалскиот Галатасарај, а според турските медиуми, веќе се упатил кон Истанбул, каде ќе присигне вечерва и сигурно ќе биде пречекан од голем број фанови.

Друштво на Мертенс ќе му прави и Лукас Тореира, уште еден играч кој минатата сезона ја мина во Серија А, а сега ќе потпише за Галата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни