Поврзете се со нас

Англија

Мерсон типува: Јунајтед ќе заглави на „Кинг Пауер“, останатите фаворити ќе бидат сигурни

Објавено

на

Се враќаат клупските возбудувања што значи одново ќе можеме да уживаме во мајсториите од најдобрата, најквлитетната лига на светот Премир лигата.

Пред нас е осмото коло кое носи неколку интересни битки од кои дефинитивно се издвојува онаа меѓу Лестер и Манчестер Јунајтед. Ова е дуел кој двете екипи посакуваат да го добијат, а според Пол Мерсон поуспешен ќе биде домашниот тим.

Некогашниот англиски репрезентативец верува дека „лисиците“ ќе слават со 2-1. Ова се сите типови на Мерсон за престојнава рунда.

Вотфорд-Ливерпул 1-3

Саутемптон-Лидс Јунајтед 2-2

Норич-Брајтон 0-2

Астон Вила-Вулверхемтон 2-1

Лестер-Манчестер Јунајтед 2-1

Манчестер Сити-Барнли 4-0

Брентфорд-Челси 1-3

Евертон-Вест Хем 2-2

Њукасл-Тотенхем 1-2

Арсенал-Кристал Палас 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни