Поврзете се со нас

Англија

Мерсон со прогноза за новата рунда во ПЛ: Сити и Арсенал нема да згрешат, „лисиците“ ќе ја прекинат победничката серија на Ливерпул

Објавено

на

Од утре па до понеделник се игра 36. коло во Премиер лигата кое носи занимливи пресметки, средби во кои многу екипи посакуваат бодови поради различени цели, борба за титула, европски купови и опстанок.

Големо дерби нема, меѓутоа има десет натпревари кои носат своја убавина и за кои своја прогноза со точен резултат даде поранешниот англискиот репрезентативец, Пол Мерсон. Мерсон не очекува изненадувања со исклучок на средбата на „Кинг Пауер“ каде ќе се соочат Лестер и Ливерпул и за која верува дека домаќините ќе имаат сили да слават и со тоа го отпишат клубот од „Енфилд Роуд“ од трката за Лигата на шампионите.

Ова се прогнозите на Мерсон за „Спортскеда“

Лидс-Њукасл 0-2

Саутемптон-Фулам 1-2

Астон-Вила Тотенхем 3-0

Челси-Нотингем Форест 3-0

Кристал Палас-Борнмут 2-2

Манчестер Јунајтед-Вулверхемптон 3-0

Еверон-Манчестер Сити 0-2

Брентфорд-Вест Хем 2-0

Арсенал-Брајтон 3-1

Лестер-Ливерпул 2-1

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни