Поврзете се со нас

Англија

Менаџерот на Њукасл додава сол на раната: Тоа беше добар гол за мене (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/NUFC

Њукасл го победи Арсенал во големото дерби во Премиер лигата и направи нов исчекор кон горниот дел од табелата, а со самото тоа му го нанесе првиот тим на тимот на Микел Артета.

Сепак, начинот на кој домаќините постигнаа гол предизвика вистинска бура во Англија и Микел Артета беше бесен како никогаш досега, бидејќи погодокот се прегледуваше за три спорни ситуации, но на крајот остана важечки и не беше поништен.

„Топчиите“ се сомневаа дека топката најпрво излезе во аут, потоа беа сигурни дека има прекршок над Габриел, а за крај се надеваа дека спасот ќе дојде поради мал офсајд на Гордон.

На крајот не беше досудено ништо од тоа, а додека Артета беснееше во своите изјави по мечот, Еди Хау како менаџер на Њукасл му додаде сол на раната.

– За нас се беше темно на екранот. Стоевме на теренот и не гледавме ништо на екраните. Не видов ништо друго од тоа што го видов со свои очи. Тоа изгледаше како добар гол за мене.

– Можеби Микел Артета видел нешто што јас не видов, јас ја видов ситуацијата само од мојот агол. Со секое прегледување што се правеше, мислев дека ќе најдат нешто нерегуларно и дека голот ќе биде поништен. Беше бизарно што имаше три проверки за иста акција, но голот на крајот беше признат и тоа е најважно за мене, – изјави Еди Хау.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни