Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Мем ги извади од патики дефанзивците и постигна атрактивен гол против Магдебург (Видео)

Објавено

на

foto:twitter.com/FCBhandbol

Барселона вчера го преслуша европскиот првак Магдебург во Лигата на шампионите, победувајќи го со убедливи 32:20 за втора победа во групната фаза.

Шпанскиот првак лесно го скрши отпорот на бундеслигашот и уште на полувреме имаше плус шест, за предводен од расположениот Дика Мем, да ја удвои предноста до крајот на средбата.

Токму францускиот репрезентативец ги направи и најубавите потези на натпреварот, а еден од нив заслужено стана и вирален меѓу ракометните фанови.

Мем успеа да ја измами целата одбрана на Магдебург и да реализира, а неговата насмевка е само потврда за тоа колку уживаше во потегот за кој противникот не беше подготвен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни