Поврзете се со нас

НБА

Мелоун ги насмеа новинарите со коментарот за исклучувањето на Јокиќ: Никола беше загрижен за моето здравје (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/nuggets

Денвер го победи Детроит на гостински терен, но актуелниот НБА шампион мораше да се избори за овој резултат без тренерот Мајк Мелоун и првата ѕвезда, Никола Јокиќ.

Мелоун прв беше испратен во соблекувална поради жесток протест кон судиите, а во вториот период исклучен беше и Јокиќ, кој исто така протестирајќи кон арбитрите, заработи втора техничка грешка и автоматско исклучување од средбата.

По натпреварот, Мелоун на шеговит начин го објаснил потегот на српскиот центар.

– Мислам дека Никола се грижеше за моето здравје и сакаше да ме провери.

– Тешко е да се гледа натпревар на телевизија, се гушкавме на добрите потези, а јас пцуев на српски по лошите потези, – изјавил Мелоун, забавувајќи ги добро присутните новинари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни